Nedeža, 31. máj, 2020 | Meniny má Petronela, PetranaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košičanka žijúca v Španielsku: Opatrenia urobili neskoro (Spä na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodno

 

Kožko ešte takýchto článkov potrebujeme?
 

Kým budú

na Slovensku ludia, ktorí to ešte nepochopili...
Dúfam, že nás je vežmi vežká väčšina, čo to pochopil v krátkom čase a podža možností "sedí doma", alebo pomáha kde to treba. Každé zbytočné opustenie domácnosti môže prenáša vírus. Keďže sa stále u nás poriadne netestuje, a keďže nechceme, aby zomreli naši rodičia, alebo žudia, ktorí majú iné choroby, alebo sa aj sami bojíme o svoj život, je treba dodržiava všetky nariadenia.
DRŽME SI PALCE !!!
 
Hodno

..

Nikto nepredpokladal takýto scenár? Nedajte sa vysmiat. Prečo teda napríkad u nas skončil sport, školy skolky este niekedy pred 3 týždňami?
Ti hore, či u nas, či v Espane mali informácie z prvej ruky, presne k tomuto slúžia tajne služby, ďalej uz záležalo od konkrétneho štátu, ako sa k tomu postaví. Nasledujúce mesiace dajú za pravdu bud jedným alebo druhým
 

hm

ja som cital ze vraj spanielska vlada chce, aby zomrelo vela starych ludi ... nebude musiet platit dochodky a usetri tak riadne prachy !
 

ano

ale ved to robi kazda krajina. alebo sa mylim?
 

hm

ci kazda neviem ...
ale co ma tak napadlo - napr. tu v Nemecku zije vyse 20 milionov dochodcov ... ked ich teraz povedzme 30.000 zomrie ... tak to teda vyznamne odlahci dochodkovu kasu ...
 

Prečo....

źudia to nepredpokladali kvôli tomu, lebo exponenciálny rast je vežmi neintuitívna vec. źudia majú skúsenos s lineárnym rastom, ako sa správa exponenciálny rast, na to nemáme nastavenú predstavivos.

Známy je príklad so šachovnicou a pšeničnými zrnkami - keď na prvé políčko šachovnice položíme jedno zrnko pšenice, na druhé 2 zrnká, na tretie 4 zrnká a tak ďalej, na každé nasledujúce vždy dvojnásobok, že kožko zrniek bude na poslednom 64 políčku. No bude ich tožko, že to žudstvo ešte za svoju existenciu nevypestovalo. To je ažké si predstavi.

Ak jeden infikovaný človek nakazí za týždeň dvoch žudí, kožko žudí bude nainfikovaných za 15 týždňov, ak v prvom týždni máme nainfikovaných 50 žudí? Približne trištvrte miliardy žudí, teda viac než má Európa obyvatežov.... Takú predstavivos nemáme.

A teraz si zoberte že priemerná doba, medzi tým, keď sa človek nakazí a kedy sa príde da otestova je 10 dní, čiže stav podža testovania poznáme stav, ktorý bol pred 10 dňami. Čiže od toho stavu, ktorý poznáme prebiehal exponenciálny vývoj nepozorovane 10 dní....
 
Hodno

Hodnota príspevku

Mna skôr zaráža kvalita tohto príspevku. Dookola čítam to iste, opakujúce sa informácie s dátumami, číslami... nie je tam žiaden editor? Nasúka len za sebou priame reci dotyčnej...
 
Hodno

Nepoučitelný

sú žudia , bohužial aj keď to naokolo evidentne vela kraín podcenilo tak napr. v Holandsku sa teraz na pumpe smiali kamošovi že či je chorý keď má rúšku, keď povedal že korona tak sa zasmial a mávol rukou, to isté Frantíci ,čo doda ?
 
Hodno

Nuž ...

... tieto informácie nie sú vôbec povzbudzujúce. Uvidíme, aký bude vývoj v najbližších dvoch týždňoch ...
 


Už ste čítali?