Kompletné výsledky prezidentských volieb 2019 nájdete na volby.sme.sk
ROŽŇAVA. V gemerských okresoch Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava boli ráno všetky volebné miestnosti otvorené včas.
TASR to potvrdili zapisovatelia okresných volebných komisií.
Volebné miestnosti boli otvorené načas
„Zatiaľ je všetko v poriadku, všetky volebné miestnosti boli otvorené načas. Nemáme doteraz žiadne problémy a dúfame, že to takto zostane aj naďalej,“ uviedla na margo volebného dňa zapisovateľka Okresnej volebnej komisie v Rožňave Miroslava Zdechovanová.

Podobná situácia je i v okresoch Revúca a Rimavská Sobota.
„Všetky volebné miestnosti boli u nás otvorené včas,“ informoval TASR Lukáš Kvietok, zapisovateľ okresnej volebnej komisie v Rimavskej Sobote, ktorá zastrešuje oba okresy. Voľby sa tam konajú v 149 obciach, v ktorých je 217 volebných okrskov.
Voľby v Janiciach poznačila nepríjemná udalosť
Komisia však musela riešiť mimoriadnu udalosť, úmrtie predsedu okrskovej volebnej komisie v Janiciach v Rimavskosobotskom okrese. Ten zomrel zhruba polhodinu pred otvorením volebnej miestnosti.
„Bohužiaľ, okolo 6.30 h došlo k takejto tragickej udalosti. Nezomrel však vo volebnej miestnosti, ale v kancelárii obecného úradu,“ uviedla pre TASR starostka Marta Martinovicsová, podľa ktorej tak nebolo potrebné volebnú miestnosť meniť a voľby sa konajú bez prerušenia.